Młodsze dzieci z przedszkola w Guabira

Dzieci z najmłodszej grupy otaczają troską młodsze dzieci z przedszkola w Guabira. Do przedszkola w Guabira uczęszcza na stałe ok. 50 dzieci. Są to dzieci z biednych i bardzo biednych rodzin. Rodzice, jeśli już mają pracę to pracują w niedalekich Zakładach Cukierniczych, a mamy często pracują jako praczki u bogatych ludzi.

Przedszkole otrzymuje trochę pomocy z miasta, m.in. suchy prowiant, który potem jest przygotowywany dla dzieci, ale o pozostałe rzeczy trzeba się zatroszczyć. Często także dzieci potrzebują ubrań i przyborów do przedszkola, bo rodziców nie jest stać na takie rzeczy. Budynek w którym funkcjonuje przedszkole też wymaga remontów i poprawek, bo są to pomieszczenia po dawnej przychodni zdrowia zaaranżowane na potrzeby dzieci.