Evelin Zalaza Dias

Evelin opiekują się dzieci z Grupy Sówek

To najmłodsze dziecko w rodzinie. Dziewczynka ma 7 lat, urodziła się 26 I 2013 roku. Jej mama, pani Roxana, samotnie wychowuje czwórkę małych dziewczynek

Pani Roxana razem z dziećmi mieszka w małym, drewnianym, jednopokojowym domku gdzie podłogą jest klepisko. Pokój równocześnie służy za kuchnie a łazienką jest kran na zewnątrz. W domku tym mieszkała jej siostra ze swoja rodziną ale się wyprowadzili i pozwolili się jej tam zadomowić.

W utrzymaniu tej niepełnej rodziny pomaga dziadek, który sam jest ubogi i bardzo schorowany. Utrzymuje się on z pracy na roli. Pani Roxana nie może podjąć stałej pracy zarobkowej z powodu dwójki najmłodszych córek, które potrzebują opieki. W ich wiosce nie ma przedszkola. W miarę możliwości pomaga swojemu ojcu w polu. Szuka też dorywczej pracy, którą mogłaby wykonywać z najmłodszymi dziećmi, np. jako praczka.

Czasem jest tak, ze mimo pomocy dziadka brakuje im na jedzenie a starszym dzieciom na materiały szkolne. Jest to rodzina naprawdę potrzebująca i znajdująca się w trudnej sytuacji. Ważne jest to, by starsze dziewczynki nie musiały przerywać edukacji z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej. W Boliwii jeśli rodziców nie stać na szkołę, to dzieci po prostu się nie uczą.

Dziękujemy ludziom o dobrym i wielkim sercu, którzy pomagają Evelin i jej rodzinie poprzez dzieło Adopcji Serca. To nie zaspokoi ich wszystkich potrzeb ale taka stała pomoc będzie dużym wsparciem i uzupełnieniem brakującej im żywności.