Eksperymenty

W środę, 20 września sala gimnastyczna w naszym przedszkolu zamieniła się w laboratorium. Wszystko za sprawą warsztatów chemicznych, w których uczestniczyły dzieci z grup: Wiewiórek, Zająców i Sów.  Udział w warsztatach był prezentem z  okazji pasowania na przedszkolaka, które odbyło się w poprzednim tygodniu. Podczas warsztatów mogliśmy zobaczyć efekt wulkanu, oglądać gejzery ze sztucznego lodu, przygotować slime, mieszać kolory… Eksperymenty robiły wrażenie – i na dużych i na małych obserwatorach, a najczęściej powtarzanym słowem było głośne „Woooow”.  Po części pokazowej każdy mógł zamienić się w chemika i przygotować swój własny kolorowy eksperyment, który po południu zabraliśmy do domów. Kto wie, może ktoś z naszych przedszkolaków stanie się kiedyś wielkim chemikiem.