Ostatnie Roraty

We wtorek, 21 grudnia spotkaliśmy się na ostatnich w tym roku przedszkolnych Roratach. Radosne „Marana Tha” brzmiało wyjątkowo wśród porannych ciemności, a w trakcie Mszy Świętej modliliśmy się o naszą otwartość w przyjmowaniu darów od Dzieciątka Jezus i umiejętność dzielenia się nimi z innymi. W czasie homilii ks. Andrzej wyjaśnił nam wszystkim, na czym polegał sekret radości Matki Bożej – Maryja jest błogosławiona, czyli szczęśliwa, bo uwierzyła Bogu i przyjęła Jezusa. Przypatrywaliśmy się także Świętej Rodzinie, a każde dziecko otrzymało zadanie, aby wychodząc po Mszy Świętej uśmiechnąć się do Pana Jezusa. Na zakończenie Mszy Świętej ks. Andrzej pobłogosławił opłatki, które następnie dzieci zabrały do swoich domów.

Po roratach zaczęły się w przedszkolu wielkie świąteczne przygotowania – w każdym kącie zagościły choinki, a w holu przedszkola zaczęła powstawać szopka, a choinka w wejściu została ozdobiona aniołami, które dzieci przygotowały razem z rodzicami w ramach anielskiej wystawy. Teraz już odliczamy godziny do Świąt Bożego Narodzenia.