Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim – gr. III

9 grudnia grupa Zajączków gościła Strażnika Miejskiego p. Krzysztofa, który opowiedział, na czym polega jego praca i w jakich okolicznościach należy wzywać Straż Miejską. Zaprezentował też umundurowanie oraz wyposażenie, którego używa podczas służby.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w różnych sytuacjach, między innymi gdy spotkamy nieznajomego lub jak powinny zareagować gdy np. zgubią się w sklepie. Pan Strażnik udzielił dzieciom wskazówek, co mogą zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Przedszkolaki słuchały z wielkim zainteresowaniem, słuchały i  zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądają prawdziwe kajdanki.