Adopcja serca

Adopcja Serca to życzliwe przyjęcie boliwijskiego dziecka, objęcie go codzienną modlitwą oraz pokrycie kosztów jego utrzymania i wykształcenia.

Adopcja Serca polega na pomocy dziecku w jak najszybszym usamodzielnieniu się, czyli zdobyciu zawodu. Rodzina adopcyjna wpłaca na konto Sekretariatu Misyjnego równowartość 15 dolarów na miesiąc. Kwota ta wystarcza na skromne utrzymanie i wykształcenie dziecka w zakresie szkoły podstawowej, a po jej ukończeniu nauki zawodu. Dzieci nie otrzymują tych pieniędzy w gotówce, ale misjonarki czuwają, by dziecko nie było głodne oraz w miarę potrzeby miało ubrania, książki i przybory szkolne. W naszym przedszkolu dzieło Adopcji Serca trwa ponad 20 lat. Każda grupa przedszkolna opiekuje się rówieśnikiem zza oceanu, dzięki czemu na przestrzeni lat udało nam się pomóc wielu dzieciom z Boliwii.

W roku szkolnym 2023/2024 Adopcją Serca objęte są dzieci z przedszkola w Guabira. Dzięki pomocy z Polski przedszkole może funkcjonować w przyzwoitych warunkach, a dzieci tam uczęszczające mają zapewnione podstawowe warunki do bezpiecznego spędzania czasu.

Dzieło Adopcji Serca w naszym przedszkolu to także modlitwa w intencji misjonarzy, zwłaszcza w Tygodniu Misyjnym (trzeci tydzień października)spotkania z misjonarkami z Boliwii, kiermasze misyjne, a także wysyłanie listów do naszych boliwijskich przyjaciół gdy nadarzy się taka możliwość.

Za wszelką dobroć i pomoc okazaną dzieciom z Boliwii- DZIĘKUJEMY.

Więcej informacji o dziele Adopcji Serca na stronie Zgromadzenia Sług Jezusa: