Co nas wyróżnia

Co nas wyróżnia

Co nas wyróżnia

Przygotowanie do podjęcia nauki w szkole podstawowej, wpajanie wartości chrześcijańskich i wychowanie w duchu Ewangelii.

W naszym przedszkolu dokładamy starań, aby nie tylko należycie przygotować dzieci do podjęcia nauki w szkole podstawowej, ale przede wszystkim zapewnić im wychowanie w duchu Ewangelii.

Ponadto staramy się, aby wystrój przedszkola nawiązywał do kalendarza liturgicznego, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.

Staramy się wykorzystywać każdą okazję, aby oddziaływać na rodziców i wspierać ich w katolickim wychowaniu dzieci. Wychowanie religijne zmierzające do osiągnięcia wszechstronnego rozwoju dziecka jest realizowane poprzez różne formy:

  1. Religia – dzieci uczestniczą w niej dwa razy w tygodniu, poznają prawdy objawione przez Boga w Biblii.
  2. Warsztaty biblijne – organizowane 2-3 razy w ciągu roku, pomagają dzieciom lepiej zrozumieć Słowo Boże
  3. Codzienna modlitwa – czas osobistego spotkania z Panem, wychowania do wiary i życia nią na codzień. W październiku szczególne znaczenie przywiązujemy do modlitwy różańcowej. Listopad jest dla nas miesiącem szczególnej pamięci modlitewnej o zmarłych.
  4. Obok wychowania do modlitwy ważną formą umożliwiającą dziecku nawiązanie osobowej więzi z Bogiem, jest wychowanie do udziału w liturgii. W naszym przedszkolu uczestniczymy w comiesięcznych Eucharystiach dla Wspólnoty Przedszkolnej, natomiast dla rodziców odbywają sie spotkania formacyjne.
  5. W okresie Adwentu uczestniczymy w Roratach
  6. W okresie Bożego Narodzenia kolędujemy przy naszej przedszkolnej szopce, nawiedzamy ruchomą szopkę w kościele OO. Kapucynów a także kolędujemy po przedszkolu.
  7. W okresie Wielkopostnym uczestniczymy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej a w Niedzielę Palmową święcimy zrobione palemki. Po Świętach Wielkiej Nocy nawiedzamy groby pańskie w pobliskich kościołach.

Rodzice dzieciom

Każdego roku w obchody Dnia Dziecka z dużym zaangażowaniem włączają się Rodzice. Z tej okazji dla swoich milusińskich wystawiają bajkę, do której scenariusz corocznie przygotowuje pani dyrektor. Piękne stroje i sugestywna gra aktorów-amatorów wyzwalają radość nie tylko wśród najmłodszych.