Wycieczka do Borek…wykopki

26 września 2023r. wszystkie grupy z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego Osada Borki k./Radzymina. Celem wyjazdu było przybliżenie dzieciom uroków polskiej wsi.

Po drodze pan kierowca- Pan Paweł, wskazywał nam różne miejsca i opowiadał o nich ciekawostki np. dowiedzieliśmy się o wąskotorowej kolejce, z daleka oglądaliśmy stadninę koni. Na miejscu dzieci dowiedziały się w jaki sposób były wykopywane ziemniaki dawniej, a jak robimy to dziś. Mogły zobaczyć kury znoszące jajka i grzędy w kurniku, karmiły zwierzęta podając ziarenka z ręki a także delikatnie pogłaskać królika.

            Najwięcej emocji dała nam przejażdżka po polach wozem ciągniętym przez najprawdziwszy traktor! Łowiliśmy ryby i strzelaliśmy z łuku do tarczy. Spróbowaliśmy swoich sił w wykopkach i samodzielnie uzbieraliśmy kosz ziemniaków. Finalnie przekonaliśmy się jak wyjątkowo smakuje taki własnoręcznie zebrany ziemniak upieczony w ognisku. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu i pysznego jedzenia, które w plenerze smakowało wyśmienicie.

I jak to w życiu bywa wszystko, co dobre, szybko się kończy. I nadszedł czas powrotu… Zmęczeni, ale pełni radości, wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali już na nas rodzice.