Jesień w Paryżu

W ostatni czwartek, 24 listopada br., nasze przedszkole odwiedzili dobrze znani i lubiani artyści, którzy wystąpili z koncertem z cyklu: Edukacyjne Bajki Muzyczne. Tym razem nasi goście zaprosili nas do muzycznej podróży po jesiennym Paryżu. A towarzyszył nam w niej fascynujący instrument – akordeon. Pan Mateusz po mistrzowsku wyczarowywał dla nas dźwięki o różnej tonacji oraz skoczną muzykę. Dowiedzieliśmy się, że akordeon zbudowany jest m.in. z guzików i miecha oraz jak trudno zagrać na nim piękne melodie – samo wciskanie guzików albo rozciąganie miecha nie wystarczą – potrzeba do tego naprawdę dużej wprawy. Nauczyliśmy się znanej jeszcze naszym rodzicom piosenki pt. „Słoneczko nasze rozchmurz buzię”. W jej takt dziarsko maszerowaliśmy po Paryżu. Były jeszcze żabie skoki i powolne ruchy ślimaków, romantyczne spacery, a nade wszystko szalony lot samolotem,  tam i z powrotem, do stolicy Francji. Jak na każdym koncercie, było dużo śpiewu, tańca i zabawy. Ciekawe, gdzie nasi muzycy zaproszą nas następnym razem? I na czym będą nam grać? Zobaczymy!