PIĘKNA NASZA POLSKA… JESIENNA

Jesienne miesiące, jak co roku upływały w naszym przedszkolu w rytmie pieśni i piosenek patriotycznych oraz wierszyków o dużej i małej Ojczyźnie. W październiku obchodziliśmy bardzo uroczyście Dzień Chleba, bochenki chleba, bułki i rogale wykonane przez dzieci różnymi sposobami było widać w każdym zakątku przedszkola. W październiku też rozpoczęliśmy przygotowania do Święta Odzyskania Niepodległości i wszystkie dzieci nauczyły się Hymnu Narodowego, w zależności od możliwości- dwóch zwrotek lub całości. A wszystko po to, aby 10 listopada uczcić Niepodległą podczas Apelu Patriotycznego. W listopadzie też w ramach poranków patriotycznych dzieci poznawały historię Polski przez słuchanie legend i opowieści historycznych, poznawaliśmy także prawa dziecka w  związku z obchodzonym 20 listopada Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Wszystkie te działania wpisują się w realizację zadań projektu „Piękna Nasza Polska cała”, w którym w tym roku nasze przedszkole bierze udział.