Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim – gr. „0”

9 grudnia w czwartek naszą grupę odwiedził przedstawiciel Straży Miejskiej, który opowiadał nam o zasadach dobrej zabawy. Tak naprawdę to przedstawicieli było dwóch – bo Strażnik miał swojego pomocnika – pluszowego misia (o dźwięcznym imieniu Ryś), który dzielnie asystował podczas spotkania.

Temat spotkania – niby dobrze nam znany – był przedstawiony w ciekawy sposób i skłonił nas do ożywionej dyskusji. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i razem z naszymi gośćmi wypracowaliśmy regulamin dobrej zabawy. Wspólnie zastanawialiśmy się, co zrobić, by każdy z uczestników zabawy czuł się w niej dobrze i bezpiecznie. Rozważaliśmy, jak mądrze rywalizować, by zabawa była dla każdego wyzwaniem i przyjemnością, a nie źródłem stresu. Udało nam się również zaimponować naszym gościom – wymieniliśmy wszystkie zadania Straży Miejskiej. Wszak jesteśmy zerówką!