Spotkanie ze zwierzętami-papuga

20.06.2024 r. (czwartek) odbyło się kolejne, ostatnie przed wakacjami spotkanie ze zwierzętami. Nasze przedszkolaki mogły zobaczyć papugę Rudosterkę i posłuchać informacji o jej hodowli i żywieniu. Rudosterka  to średni ptak o niezwykłym, kolorowym upierzeniu, ma zielone pióra na większości ciała, których końcówki są lekko niebieskie, oraz szarą obwódkę wokół szyi i niebieskimi policzkami. Wszystkie Rudosterki mierzą między 22 a 30 centymetrów i ważą od 60 do 100 gramów i są bardzo towarzyskimi ptakami. Lubią przebywać przy swoim opiekunie, z chęcią bawią się i potrzebują poświęcenia im czasu i uwagi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania i przyglądały się zachowaniu papugi. Na koniec otrzymały obrazek do pokolorowania.