TYDZIEŃ PATRONA

Od 15 do 19 marca w naszym przedszkolu trwały obchody Dni Patrona. Od Biedroneczek po Sowy – wszystkie dzieci pogłębiały swoją znajomość o Świętym Józefie. Poznawaliśmy naszego Świętego jako męża Maryi, ziemskiego ojca Jezusa, patrona ojców, rodzin, rzemieślników. Przede wszystkim jednak jako niezwykle dobrego, prawego i odważnego człowieka, któremu Bóg powierzył swojego Syna i jego Matkę.

Postać Świętego Józefa przybliżały nam wzruszające wiersze i opowiadania, historyjki obrazkowe, portrety i obrazy. Były też piosenki, które dzielnie śpiewaliśmy i ilustrowaliśmy ruchem. Na tablicy każdej grupy zawisły piękne i oryginalne prace plastyczne – portrety Świętego i oczywiście jego kwiaty, czyli lilie.

Kulminacyjnymi punktami obchodów były Msze Święte, gdzie za wstawiennictwem Świętego Józefa prosiliśmy o błogosławieństwa i łaski, oraz przedstawienie o naszym Patronie w wykonaniu najstarszej grupy. Zerówka w piękny i wzruszający sposób przybliżyła nam  codzienne życie Świętej Rodziny i trudną rolę, jaką miał do odegrania Święty Józef.

A na koniec piątkowych uroczystości… babeczki z budyniem i owocami, czyli idealne zwieńczenie radosnego święta naszej przedszkolnej wspólnoty.