Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

12 i 13 października 2021 r. w naszym przedszkolu miała miejsce uroczystość Pasowania na Przedszkolaka – czyli na oficjalną: Biedronkę, Wiewiórkę, Zajączka lub Sowę.

We wtorek 12 października przed swoimi rodzicami i gośćmi zaprezentowały się najmłodsze przedszkolaki. I był to naprawdę wspaniały debiut! Nasze dzielne trzylatki w pięknych strojach, z uśmiechniętymi buziami śpiewały i tańczyły, klaskały i tupały – a wszystko po raz pierwszy na przedszkolnej scenie. Na koniec Pani Dyrektor wraz z biedronką Lolą – maskotką grupy – podchodziła do każdego maluszka i oficjalnie pasowała go na Biedronkę, czyli przedszkolaka z I grupy. Po występie na dzielnych aktorów i ich gości czekały: słodki poczęstunek w jadalni oraz pamiątkowe dyplomy i upominki.

Natomiast w środę 13 października na uroczystości wewnętrznej swe sceniczne umiejętności prezentowały średniaki, starszaki i zerówkowicze. W pięknych strojach Wiewiórki, Zające oraz Sowy występowały wspaniale – były wiersze, piosenki, tańce, mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabrakło też momentów wzruszenia – podczas ślubowania, kiedy to Pani Dyrektor oficjalnie pasowała każdego przedszkolaka na członka danej grupy i gratulowała odwagi i talentu. Były również zdjęcia grupowe i indywidualne. Na koniec, już w salach, na nasze dzieci czekały jeszcze niespodzianki przygotowane przez wychowawczynie, prezenty oraz dyplomy.

Teraz już – oficjalnie pasowani na Biedronki, Wiewiórki, Zające i Sowy – jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i przygody w tym roku szkolnym.