W karnawale same bale

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”

            Karnawał to czas zabaw, balów, kolorowych strojów, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 03 lutego podczas balu karnawałowego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Indianki, kowbojki… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna. Przebierańcy świetnie się bawili  uczestnicząc we wspólnych zabawach. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku wodzirej  zachęcał do śpiewania piosenek. Największy zachwyt wywarł na dzieciach pokaz kolorowych świateł i baniek mydlanych. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.