W Teatrze Baj

2.02.2024 r. dzieci z grupy II (Wiewiórki) wybrały się do Teatry Baj na spektakl „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca”. Wyjście to zostało zaplanowane w ramach realizowanego projektu Teatr. Cały piątkowy dzień od rana był pełen wrażeń i przeżyć. Przejście na przystanek i przejazd autobusem miejskim był dla dzieci okazją do wielu obserwacji i wypełniania ustalonych zasad. Po wejściu na widownię i zajęciu miejsc na scenie pojawili się aktorzy i oglądaliśmy bajkę o nosorożcu. który marzył o tym, żeby latać. Niestety nie wiedział, jak to zrobić, dlatego był bardzo smutny. Z pomocą przyszedł mu wróbel, który jako specjalista od akrobacji powietrznych stał się nauczycielem smutnego nosorożca. Jednak jego rady, nie przyniosły zamierzonego efektu. Dopiero po wielu nieudanych próbach Nosorożec odkrył, że w jego sercu pojawia się radość. Aktorzy byli ubrani w wielobarwne kostiumy, wcielali się w różne postaci np. rybaka. Scenografię stanowiły przedmioty codziennego użytku powiększone do gigantycznych rozmiarów.  Aktorzy starali się dostrzec w tych przedmiotach postać Nosorożca. I tak wielki imbryk stał się Nosorożcem, łyżeczka od herbaty wiosłem, a pudełko od zapałek łóżkiem. Po zakończeniu przedstawienia p. Piotr, który  grał w spektaklu rolę taty i rybaka zaprosił nas na scenę i opowiadał oraz pokazywał co tam się znajduje. Dzieci mogły zobaczyć z bliska rekwizyty używane podczas przedstawienia. Na koniec naszego pobytu w teatrze zwiedziliśmy Galerię Lalek. Były tam marionetki, jawajki, kukiełki, kukły i pacynki zarówno duże i te małe, starsze, młodsze, kolorowe i drewniane. Wszystkie przyciągały uwagę dzieci. Do przedszkola wróciliśmy pełni nowych wrażeń. Przed nam jeszcze kilka tygodni realizacji naszego projektu. Mamy już w sali przygotowaną specjalną skrzynię skarbów teatralnych, a w niej stroje i różne rekwizyty.