WARSZTATY BIBLIJNE Z JASIEM POCIECHĄ PT. „ŚWIĘTY JÓZEF”

We wtorek 20 kwietnia nasze przedszkole odwiedził lubiany i dawno niewidziany gość, czyli Jaś Pociecha. Na warsztatach biblijnych Jasio przybliżał wszystkim grupom postać Świętego Józefa.

Naszego Patrona poznawaliśmy jako dobrego, pracowitego i pobożnego człowieka, kochającego i troskliwego męża oraz ojca. Tańczyliśmy wesoło na weselu Józefa i Maryi, podróżowaliśmy ze świętą Rodziną do Betlejem, a potem do Egiptu. Chłopcy ze wszystkich sił pomagali w warsztacie Józefowi, a dziewczynki przy domowych obowiązkach – Maryi.

Przez całe warsztaty towarzyszyła nam reprodukcja obrazu Świętego Józefa z Sanktuarium w Kaliszu, z którą pielgrzymowaliśmy uroczyście dookoła sali gimnastycznej. Każdy dostał pamiątkowy obrazek ze specjalną modlitwą w intencji rodziny.

Wzruszeń, śmiechu i radości było co niemiara – jak to zawsze u Jasia Pociechy.