Warsztaty chemiczne

23 listopada przedszkolaki z grupy „0” i III uczestniczyły w warsztatach chemicznych pt. „Powietrzna przygoda”. Prowadząca zapoznała uczestników z pojęciem magnetyzmu i jego tajemnicami. Dzieci mogły doświadczyć min. w jaki sposób oddziaływają na siebie magnesy, jakie przedmioty przyciąga magnez oraz że magnez może lewitować. W kolejnym tygodniu dzieci z młodszych grup uczestniczyły w zajęciach „Z laboratorium za pan brat”, poznając specjalistyczny sprzęt laboratoryjny ukryty pomiędzy hydrożelowymi kolorowymi kulkami. Zabawy było co nie miara! Przy okazji dowiedzieliśmy się także jak zabezpieczyć kartkę papieru, aby nie rozpuściła go woda. Dziękujemy Pani Oli, która przeprowadziła warsztaty za wizytę i czekamy na kolejne spotkanie!