Wiewiórkowa podróż Dookoła Polski

Podsumowanie – projektu edukacyjnego miesięcznika „Bliżej przedszkola”

Za nami 10 miesięcy wspaniałej przygody. Podróżowaliśmy po całej Polsce, odwiedziliśmy wszystkie 16 województw, wykonaliśmy aż 56 różnorodnych zadań! Pracowaliśmy z mapą, ucząc się, gdzie góra, a gdzie dół, gdzie północ, południe, wschód i zachód. Poznawaliśmy główne rzeki, góry i miasta naszego kraju. Pracowaliśmy z tablicą multimedialną, oglądając ciekawe filmiki – o parkach narodowych, krakowskich gołębiach, wrocławskich krasnalach, kopali soli w Wieliczce, żubrach, bobrach… i jeszcze wiele innych! Wykonywaliśmy eksperymenty, prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze. A przede wszystkim – bawiliśmy się. W górników, w piratów z Wyspy Wolin, w archeologów, w galopujące roztoczańskie koniki, w gołębie, w rycerzy pod Grunwaldem (Krzyżaków pokonaliśmy aż trzy razy!). Pływaliśmy barkami i w Jeziorze Hańcza. Broniliśmy zamku i tańczyliśmy menueta. Wykonaliśmy też wiele pięknych prac plastycznych. A to tylko część naszych zadań. Za nasze osiągnięcia dostaliśmy specjalny certyfikat. I z dumą możemy powiedzieć, że piękna i ciekawa jest nasza Polska cała.