Wizyta Straży Miejskiej

10 lutego w czwartek nasze przedszkole odwiedziło tym razem aż dwoje przedstawicieli Straży Miejskiej. Maluszki i średniaki miały okazję spotkać się z Panem Strażnikiem, któremu towarzyszył Ryś – oficjalna i urocza maskotka Straży Miejskiej. Starsze dzieci poznawały natomiast tajniki uzbrojenia i umundurowania razem z Panią Strażniczką.

Rozmawialiśmy o zasadach bezpiecznej zabawy, o właściwym zachowaniu się w rozmaitych sytuacjach. Strażnicy opowiadali nam o swoich głównych zadaniach, mogliśmy potrzymać kajdanki, przymierzyć kamizelkę, dotknąć innych części standardowego wyposażenia Straży Miejskiej. Przypomnieliśmy też sobie telefony alarmowe oraz poćwiczyliśmy, co należy zrobić/powiedzieć, gdy ktoś się zgubi. A na koniec wyszliśmy na zewnątrz, by wszyscy chętni mogli wsiąść do specjalnie oznakowanego samochodu i włączyć ‘syrenę’ lub ‘koguta’ – to było naprawdę coś!