Wizyta Świętego Mikołaja

Jak to zazwyczaj przed ważnymi wydarzeniami bywa, były przygotowania dalsze i bliższe: pisane i rysowane listy, nauka wierszyków i piosenek i odświętne ubranie. A wszystko to za sprawą wizyty Świętego Mikołaja. Z powodu dużej ilości obowiązków Święty Mikołaj mógł odwiedzić nasze przedszkole 7 grudnia, ale czekaliśmy na niego cierpliwie. W końcu taki gość z samego Nieba przychodzi do nas tylko raz w roku. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim, a delikatny dźwięk dzwonków sygnalizował kolejnym grupom, że zbliża się najważniejszy tego dnia gość.  Jak się okazało, dzieci małe i duże, i nawet już te całkiem dorosłe były grzeczne w mijającym roku i każdy otrzymał drobny upominek od Świętego Mikołaja.  Oczywiście żeby dostać prezent trzeba było zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk lub pomodlić się, ale z tymi zadaniami wszyscy sobie poradzili. A i my nie chcieliśmy odsyłać naszego gościa z pustymi rękami, więc każda grupa obdarowała Świętego Mikołaja własnoręcznie przygotowanym prezentem. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj odwiedzi nas także w następnym roku. Już dziś zapraszamy!