Wspomnienie z dni adaptacyjnych

W dniach 29 – 31 sierpnia w godz. 16-17 odbyły się w naszym przedszkolu dni adaptacyjne dla dzieci 3- letnich, które od 1 września będą chodzić do najmłodszej grupy. Był to czas wspólnego pobytu dzieci i rodziców. Pierwszego dnia było zapoznanie ze swoją salą, która zgodnie z nazwą grupy udekorowana jest biedronkami. 

Zarówno dzieci jak i rodziców powitała p. dyrektor Marta Polek.  Przedstawiła panie nauczycielki, które będą pracować w grupie Biedronek. Są nimi; p. Lucyna i p. Natalia oraz p. Ina. Potem były zabawy integracyjne i wspólne rysowanie znaku grupy – biedronki. Drugiego dnia zajęcia prowadziła p. Karolina, nasz logopeda. W ostatni dzień, w środę po zabawie w sali  było zapoznanie z jadalnią i wspólny podwieczorek. Każdego dnia na zakończenie spotkań był czas na zabawę w naszym ogrodzie przedszkolnym i korzystanie z wielorakich atrakcji; bajkowych domków, huśtawek, zjeżdżalni, piaskownicy itp.

 Był to cenny czas na pierwsze kroki, zabawy i wstępne poznanie nowego miejsca, które dla najmłodszych stanie się miejscem pobytu w ciągu dnia. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych spotkaniach i mamy nadzieję, że był to dobry czas, który pomoże naszym dzieciom budować dobry obraz nowego miejsca. Mamy świadomość, że proces adaptacji przebiega stopniowo i wymaga czasu. Dlatego życzymy wszystkim cierpliwości, zrozumienia i ciepła na ten najbliższy miesiąc.