Wiosenne odrodzenie- wycieczka do Powsina

W środę, 12.04.2023 roku, grupa Sówek pojechała na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Powsinie na warsztaty przyrodnicze pt. „Wiosenne odrodzenie”. Wiosna i lato to pory roku, na które wszyscy czekamy: robi się cieplej, dni są coraz dłuższe. Jednocześnie świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitną, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami. Zwierzęta, które przespały zimę, opuszczają kryjówki. Powracają też ptaki zimujące w ciepłych krajach.

  Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, do czego służy budka lęgowa i jak należy oraz dlaczego warto o nie dbać. Poznały życie i wygląd ptaka słonka i sikorki modraszki oraz  kolor i wielkość  ich jajek, miały okazję zaobserwować rozwijające się pąki na drzewach i życie w mrowisku. Przedszkolaki mogły doświadczyć jak trudne jest znalezienie jajek słonka w liściach drzew, słuchały śpiewu ptaków, dowiedziały się jakie są kolory i wielkość jajek oraz jaki ptak śpiewa nocą. Zapoznały się z odgłosami ptaków tj. sowa, słowik, słonka. Brały także udział w leśnym koncercie podczas opowiadanej historii.   Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.