Wycieczka do Sadów Klemensa

1 czerwca Dzieci z Zerówki spędziły niezapomniany czas w baśniowych Sadach Klemensa. Ten niezwykły rozrywkowo-edukacyjny park, tak odmienny od innych atrakcji turystycznych sprawił, że dzieci nawet przez minutę się nie nudziły – oddychały świeżym, sielskim powietrzem i nasyciły się panującą w nim atmosferą chilloutu.

Park powstał na terenie dawnych sadów, dlatego obecność owocowych drzew nikogo nie zdziwiła. O dawnej tradycji tego miejsca przypominają skrzynki rozstawione wzdłuż drewnianej, owocowej alejki wypełnione po brzegi apetycznymi jabłkami, które szybko znikały w brzuchach łasuchów.

Atrakcje parku zachwycały co i rusz: najpierw przejazd kolejką w wagonikach ze skrzyni. Następnie strefa miękkich lotów czyli dmuchańce.  Potem kolejno: starchowisko, brzozowy labirynt, warsztaty edukacyjne „Leśne zwierzątko”, kretowisko, występ w amfiteatrze, małpi gaj, karuzele, hamaki,  tor przeszkód, zabawy arbuzowymi piłkami, jabłkowa pajęczyna i na koniec gorące piaski. W tzw. międzyczasie obiad, pyszne lody, chwile przerwy na kocykach i podjadanie słodkości z plecaków;).

Klemensowych atrakcji było tak dużo, że zabrakło czasu na skorzystanie ze wszystkich. Jednak kto powiedział, że Sadów nie można odwiedzić jeszcze raz? Myśl o ponownej wizycie w tym miejscu z pewnością zaświta Dzieciom w głowach, jak tylko zaczną wspominać spędzony tam dzień i wrażenia, jakie towarzyszyły Im podczas zabawy.