Zakończenie przedszkola, czyli „Pożegnania nadszedł czas…”

Nasi zerówkowicze po raz ostatni wystąpili na przedszkolnej scenie. We wtorek 21 czerwca dla wspólnoty przedszkolnej, a 22 czerwca w środę dla swoich rodziców i gości – odegrali wspaniałe przedstawienie „Pożegnania nadszedł czas…”. Ach, cóż to był za show! Wesoła bajka o zasadach bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, w której w kolorowym pociągu przemierzaliśmy najpiękniejsze zakątki naszego kraju, mnóstwo rekwizytów i skocznych układów choreograficznych. Potem krótka przerwa, podczas której rodzice mieli okazję obejrzeć prezentację ze zdjęć swych pociech od maluszków aż do zerówki i wysłuchać ich wypowiedzi nt. przedszkola, a aktorzy – przebrać się w eleganckie stroje. Tak wystrojeni nasi zerówkowicze zatańczyli brawurowo poloneza. A potem już wielkie dziękowanie… dla Pań, personelu, rodziców, wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób byli zaangażowani w proces wychowywania i edukowania naszych sześciolatków. Całość zakończył żywiołowy taniec z pomponami, w którym uczestniczyły i dzieci, i Panie.

Po półtoragodzinnej (sic!) części artystycznej, nadszedł czas na kolejne podziękowania: Panie – dzieciom, Rodzice – Paniom i Pani Dyrektor. A na koniec wspólne świętowanie w przedszkolnym ogrodzie. Słoneczna pogoda, smakołyki przygotowane przez rodziców, wyśmienite humory sprzyjały pogawędkom i zabawom na świeżym powietrzu. Aż żal było kończyć… Ostatni opuszczali teren przedszkola o 19.00.