Zielony gość w przedszkolu – kameleon

W środę 5 maja nasze przedszkole odwiedził malutki kameleon Bazyli. Nasz gość miał dopiero trzy miesiące i mieścił się na dłoni, ale gdy urośnie, to możliwe że będzie miał aż 60 centymetrów długości, a że nasza sala gimnastyczna ma zielone ściany, to i kameleon przybrał taką barwę. Jak się okazało, kameleony nie zmieniają kolorów tak szybko jak mogłoby nam się wydawać, więc musieliśmy trochę poczekać zanim nasz zielony gość zmienił choć trochę swój kolor, na to zresztą najbardziej czekaliśmy. Dowiedzieliśmy się też jak dbać o kameleona, poznaliśmy też jego przysmaki, którym są… świerszcze. Nasz dzisiejszy gość sprawił wszystkim wiele radości. Może kiedyś zaopiekujemy się  takim kameleonem w przedszkolu.