Zima w lesie, czyli z wizytą w Powsinie

W poniedziałek 12 grudnia o świcie, dzieci z grupy Sówek wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej w Powsinie na zajęcia „Zima w lesie”. Jeśli Ktoś myśli, że zimą jest tylko zimno i mało ciekawie, to nic bardziej mylnego. Zima to fantastyczny czas na leśne spacery. Nie ma dokuczliwych komarów i niebezpiecznych kleszczy! Zima to okres, w którym zwierzęta na wszystkie sposoby próbują oszukać głód. Wędrują po lesie w poszukiwaniu pożywienia, niejednokrotnie dając się łatwo obserwować. Najciekawiej jest za zwierzętami po prostu chodzić, znajdując na śniegu ich ścieżki, dowiadując się przy tym niejednokrotnie, co jadły i w jakich miejscach spały. Zima to doskonały czas na to, by stać się prawdziwym tropicielem! O tym wszystkim opowiedział nam Pan Leśnik- Łukasz najpierw podczas warsztatów w Centrum edukacji, a później podczas ekspedycji po lesie. Dowiedzieliśmy się jak dokarmiać ptaki zimą sypiąc ziarna do karmnika, sznurowaliśmy jak wilki, zajrzeliśmy do paśnika, ulepiliśmy śnieżnego jeża i słuchaliśmy z zapartym tchem opowieści o tropach, śladach itd… Wędrówki w śnieżnych okolicznościach szybko minęły i wróciliśmy do przedszkola zadowoleni oraz dotlenieni.