„Antonio Vivaldi – gwiazda nad Wenecją”

17.04. 2024r. w przedszkolu odbył się koncert pt. „Antonio Vivaldi – gwiazda nad Wenecją” w wykonaniu artystów Filharmonii Narodowej, zorganizowanych w ramach cyklu „Spotkania z muzyką”. Koncert tym razem został poświęcony twórczości Antonio Vivaldiego, weneckiego kompozytora, skrzypka i duchownego ( jak się dowiedzieliśmy, nazywanego „Rudym Księdzem”), uznawanego za jednego z wybitniejszych kompozytorów epoki baroku. Dzieci  wysłuchali opowieści o życiu Antonio Vivaldiego i dowiedzieli się, jaka muzyka rozbrzmiewała wtedy na królewskich dworach i w zamkowych komnatach. W utworach kompozytora wspólnie wysłuchali melodyjnych treli ptaków, doszukiwali się też szumu wody i przejmująco hulającej burzy. Mieliśmy okazję do wysłuchania oryginalnego brzmienia skrzypiec barokowych, wiolonczeli barokowej oraz klawesynu. W koncercie wzięła też udział śpiewaczka operowa.