Muzyczna wędrówka po Europie

W środę 15 maja nasze przedszkole gościło Artystów którzy zabrali nas w „Muzyczną wędrówkę po Europie”. Dzięki barwnym opowieściom i charakterystycznym melodiom Dzieci poznały wiele ciekawostek o niektórych krajach Unii Europejskiej. Podczas koncertu brały aktywny udział w zabawie. Najpierw udały się do uporządkowanych Niemiec, następnie do rozśpiewanej Francji pod wieżę Eiffla. Kolejna podróż odbyła się do słonecznej Hiszpanii na corridę, a stamtąd szybciutko do Włoch na przepyszną pizzę i spaghetti. Z pełnymi brzuszkami dzieci miały siłę udać się jeszcze do Grecji a następnie do Krakowa do smoka wawelskiego – naszej kochanej Ojczyzny Polski. Koncert dopełnił hymn Unii Europejskiej – „Oda do radości” Beethovena (sama melodia bez słów), puzzle z flagą UE oraz klucza wiolinowego, który rozpoczyna każdy utwór muzyczny”