Babciu, Dziadku dziękujemy…

9.01.2024 r. dzieci z grupy II (Wiewiórki) gościły w naszym przedszkolu Babcie i Dziadków z okazji ich święta, które w tym roku wypada w czasie ferii zimowych. Kochanych Dziadków przyjęliśmy anielsko, bowiem cała grupa wystąpiła w strojach aniołków. Nasz program artystyczny składał się z dwóch części. Po serdecznym powitaniu cały chór aniołków przybył na ziemię powitać Pana Jezusa, który narodził się w Betlejem. W szopce rolę Św. Rodziny odegrali nasi Rodzice ze swoją maleńką córeczką, dla której był to pierwszy występ na scenie. Przy pięknej góralskiej muzyce i słowach pastorałki…przylecieli tak śliczni anieli wszyscy w bieli złote piórka mieli... oraz ze świecami w rękach aniołki oddały pokłon Dzieciątku Jezus. Potem był piękny, nastrojowy taniec, a następnie cały chór aniołków wyruszył pociągiem z Betlejem do Babci i Dziadziusia. Ostatnim akcentem naszego występu były życzenia, podziękowania i upominki; piękne aniołki dla dziadka oraz korale dla babci

Kocham mocno babcię, dziadka – to jest prawda moi mili
Dziadku,  Babciu proszę Boga byście długo, długo żyli.

Dziękujemy Wam dziadkowie, każdy Was dziś chwali,

żeście nam Rodziców dobrze wychowali.

Bez Was smutny byłby świat żyjcie, żyjcie nam sto lat!