Jasełka

11 stycznia 2024 r. Starszaki hucznie i uroczyście obchodziły najweselsze święto w przedszkolnym kalendarzu, czyli Dzień Babci i Dziadka. Dzielne Zające, zgodnie z tradycją naszego przedszkola, wystawiły Jasełka. W bajkowej, zimowej dekoracji mali aktorzy przedstawili sceny z Narodzin i Objawienia Pańskiego. Razem z Maryją i Józefem nowonarodzonego Jezusa witały aniołki, pasterze, krakowianki i trzej królowie. Nie zabrakło też myszek z uroczej pastorałki, które częstowały gości najprawdziwszym makowcem. Całość wypełniała wesoła muzyka, rytmiczne układy taneczne, wzruszające kolędy. Po życzeniach i wręczeniu dziadkom i babciom własnoręcznie wykonanych prezentów, mali artyści zaprowadzili swych gości na słodki poczęstunek. Wszyscy mogli jeszcze dłużej cieszyć się swą obecnością i świętować Dzień Babci i Dziadka.