Koncert Gucia i Dudusia: „Nasza choinka” – Cytra

17 grudnia w piątek nasze przedszkole odwiedzili dobrze znani i jak zawsze wspaniali Gucio i Duduś. Obaj przyjaciele w absolutnie żywiołowy sposób wprowadzili nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Czegóż to myśmy razem nie robili – śpiewaliśmy kolędy z całego świata, graliśmy na dzwoneczkach, klaskaliśmy i tupaliśmy. Razem z Paniami wyruszyliśmy też w świątecznym pociągu na poszukiwanie św. Mikołaja i prezentów.

Gucio i Duduś pokazali nam również znany od wieków, rzadki instrument – cytrę. Razem z naszymi artystami porównywaliśmy jej budowę do budowy gitary, liczyliśmy, ile strun ma każdy z instrumentów. A na koniec wszyscy po kolei mogliśmy dotknąć strun cytry, by wydobyć z niej piękne, głębokie dźwięki i choć przez chwilę poczuć, jak to jest być muzykiem. To naprawdę nie lada sztuka.