Mój Święty Patron

Ostatni tydzień października w grupie Starszaków upłynął pod znakiem Świętych Patronów. Większość Zająców zaprezentowała postać swojego świętego orędownika w niebie.

Słuchaliśmy wielu pięknych opowieści o życiu patronów i podziwialiśmy rekwizyty specjalnie przyniesione lub przygotowane na prezentacje. Wspólnie zastanawialiśmy się, po co nam patroni i jak należy ich czcić. Nasza starszakowa tablica szczelnie wypełniła się wizerunkami Świętych.

Zamknięciem tygodnia był Bal Wszystkich Świętych. W piątek cała grupa przebrała się za swoich patronów (zdjęcie grupy) i świętowała na sali gimnastycznej. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy przy dźwiękach największych dziecięcych przebojów – naszym popisowym numerem był, oczywiście, „Taki duży, taki mały…” Arki Noego. A po zabawie – smakowity poczęstunek, wyczarowany na jadalni przez naszą Panią Tereskę. Ale była zabawa!