WARSZTATY CHEMICZNO-FIZYCZNE

ŁAAAAAAAŁ. To słowo najczęściej towarzyszyło nam podczas warsztatów przyrodniczych, które odbyły się 27 października br. w naszej sali gimnastycznej. Jako świeżo upieczone Biedronki, Wiewiórki, Zające i Sowy (pokaz był prezentem z okazji pasowania) podziwialiśmy widowiskowe eksperymenty chemiczne i fizyczne. Pani  z Wydziału Chemii tworzyła dla nas kolorowe wulkany i gejzery ze sztucznego lodu, pokazywała, jak zrobić polimerowe, tęczowe ‘glutki’, a na koniec – po prostu zaczarowała ogień i sprawiła, że nie parzył i nie spalał, tylko układał się w piękne zawijasy.

Po pokazach my sami zamieniliśmy się w eksperymentatorów i pod czujnym okiem naszego gościa robiliśmy własne wulkany z kolorową lawą i dymem oraz polimerowe robaczki, które barwiliśmy barwnikami spożywczymi. Pani obiecała, że do nas wróci. Już nie możemy się doczekać – fizyka i chemia są naprawdę superJ.