Msza święta „Roratnia”

W środę 1 grudnia nasza wspólnota przedszkolna uczestniczyła w pierwszej w tym Adwencie Mszy Świętej „Roratniej„. Zaspane, ale uśmiechnięte buzie, piękne lampiony w rękach, półmrok w budynku przedszkolnym i śpiew pieśni adwentowych, których uczyliśmy się już od kilku dni – to wszystko towarzyszyło nam już od pierwszych chwil Eucharystii.

Podczas krótkiego kazania ksiądz Andrzej rozważał słowa znanej nam pieśni „A ja czekam na Ciebie, mój Jezu…”. Podkreślał, by nasze czekanie na Dzieciątko Jezus wypełniały: modlitwa, dobre uczynki i Boża radość. Byśmy budzili drzemiące serca – swoje i innych ludzi.

Potem wspólnie zaśpiewaliśmy i pokazaliśmy obie zwrotki pieśni – by jej przesłanie zostało z nami do Świąt Bożego Narodzenia.

Do zobaczenia na następnych roratach – w kolejną środę!