Edukacyjne bajki muzyczne

W czwartek 18 listopada nasze przedszkole odwiedzili artyści z cyklicznym już występem pt. Edukacyjne bajki muzyczne – „Dawno temu, gdy żyły dinozaury”. Tym razem podróżowaliśmy w odległe czasy dinozaurów, a towarzyszyły nam piękne dźwięki wiolonczeli.

Na początku poznaliśmy, jakie to trzy zwierzęta mieszkają w tym instrumencie (ślimak, żabka i koński ogon, z którego zrobiony jest smyczek). Podziwialiśmy kunszt pani, która ruchami palców i smyczka wydobywała z wiolonczeli wspaniałe dźwięki – wysokie, niskie, szybkie i wolne. I my klaskaliśmy, tupaliśmy i śpiewaliśmy wspólnie na różne tony i w rozmaitym rytmie. Na koniec razem z małym dinozaurem wyruszyliśmy we wspólną podróż w dawne czasy. Stąpaliśmy cicho i głośno, podziwialiśmy prehistoryczne krajobrazy, kryliśmy się przed groźnym T-rexem. A po skończonej zabawie owacjom nie było końca.