Pielgrzymka do ruchomej Szopki

We wtorek, 10 stycznia 2023 r. wszystkie dzieci z  naszego przedszkola pod opieką Św. Józefa i pań odwiedziły ruchomą szopkę w Kościele OO. Kapucynów  w Warszawie przy ul. Miodowej.  Dzieci z grup; Biedronek i Wiewiórek wyjechały o godz. 10 autokarem, zaś dzieci z grup Zajączki i Sowy podróżowały komunikacja miejską.

Po przybyciu na miejsce najpierw weszliśmy do Kościoła. Okazało się,  że trafiliśmy na wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową. Ze skupieniem  przez kilka minut prosiliśmy Pana Jezusa w modlitwie Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo o błogosławieństwo dla naszego przedszkola; dzieci, rodziców i nauczycieli. Na koniec  zaśpiewaliśmy kolędę.

Potem weszliśmy do dolnego kościoła, by obejrzeć ruchomą szopkę,  która istnieje w tym miejscu już od 1948 roku. Najważniejsze miejsce w szopce zajmuje oczywiście Święta Rodzina; Maryja, Józef i Dzieciątko Jezus. Do Jezusa przychodziły kolejno różne postaci.

Korowód zaczynają pasterze i trzej królowie, a za nimi „idą” święci i  ważne osoby z historii Polski. Wszyscy podążają do stajenki, pośród urozmaiconych krajobrazów by powitać Dzieciątko Jezus. Z oddali towarzyszą im aniołowie, a w tle mijają panoramę warszawskiego Starego Miasta z Zamkiem Królewskim i kolumną Zygmunta oraz bazylikę św. Piotra na Watykanie. Szopce towarzyszy dźwiękowy komentarz opisujący, co aktualnie widzimy.

 Dodatkową atrakcją szopki są żywe rybki – ozdobne karasie, pływające    w specjalnej sadzawce. W tym roku Bracia Kapucyni przygotowali nową niespodziankę dla dzieci.  Z boku po prawej stronie znajduje się dużych rozmiarów makieta kolejowa. Kilka pociągów mknie po torach wśród wzgórz, tunelów i licznych zabudowań. Wszystko wykonano bardzo dokładnie w rozmiarach miniaturowych. Nasze przedszkolaki miały co podziwiać. Na koniec każde z dzieci złożyło ofiary na misje do znajdującej się tam skarbony.   Nasza wizyta w szopce była radosnym i wyjątkowym przeżyciem