Przypowieść o Siewcy, czyli Warsztaty Biblijne z Jasiem Pociechą

W środę 8 września 2021 r. nasze przedszkole odwiedził Jaś Pociecha. Tym razem tematem jego Warsztatów Biblijnych była przypowieść o Siewcy. Już od progu sali gimnastycznej na każdą grupę czekało ‘pole’ z prawdziwymi kłosami i ziarnami zbóż. A Jasio szerokimi ruchami rąk zasiewał to pole, rozrzucając ziarna. W piękny sposób przybliżał nam tym działalność Pana Jezusa, który rozsiewał ziarna wiary podczas swej ziemskiej wędrówki. Dzieci stawały się ziarenkami, które wpadały na żyzną ziemię, na skałę, miedzy ciernie, na drogę. Każde ziarenko może wzrosnąć w Panu, potrzebuje tylko umocnienia i opieki. I dlatego na zakończenie warsztatów dzieci dostawały od Jasia ziarna pszenicy. Do posiania i doglądania w sali i w domu. By wspólnie cieszyć się ze wzrostu.