Spotkanie z afrykańskim jeżem

8 października 2021 r. nasze przedszkole po raz kolejny odwiedziła pani z Fundacji „Bo Warto”. Tym razem nasze przedszkolaki miały okazję spotkać jeża pigmejskiego. Afrykański krewniak naszego europejskiego jeża jest znacznie mniejszy, jaśniejszy i… można go pogłaskać (jest szorstki w dotyku).

Dowiedzieliśmy się, że jeże nie lubią jabłek ani gruszek, tylko mięso – są drapieżnikami polującymi w nocy. Pani opowiadała nam, że warto jeże dokarmiać w okresie jesiennym – bo teraz właśnie szykują się do snu zimowego i muszą zgromadzić odpowiednio dużo tkanki tłuszczowej. Można im dawać… kocią karmę, którą uwielbiająJ. 

Na koniec pani wyjęła swojego pupila z kuwety. Nasz kolczasty gość okazał się bardzo zwinny, szybki i niezwykle ciekawski. Wcale się nie bał, a gdy zbliżał się do dzieci, śmiechom i piskom nie była końca. Każdy mógł go pogłaskać.