Spotkanie ze Św. Mikołajem

6.12.2023 r. był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Od rana dzieci z wszystkich grup wraz z paniami czekały na Świętego Mikołaja. Wszystkie sale zostały udekorowane na przyjęcie tak upragnionego gościa, a dzieci przygotowały na powitanie wiersze i piosenki. Dźwięki dzwonków o godz. 13.30 oznajmiły nam, że Św. Mikołaj jest już w przedszkolu. Najpierw udał się do grupy I (Biedronki) potem odwiedził naszą grupę. Przywitaliśmy Mikołaja słowami; Święty Mikołaju bardzo Cię kochamy i w grupie Wiewiórek serdecznie witamy. Potem przy akompaniamencie dzwonków zaśpiewaliśmy piosenkę; Idzie Święty Mikołaj wszyscy na niego czekamy. Niesie prezenty i dobre słowa dla mnie dla taty i mamy. Dopełnieniem powitania był taniec przy świątecznej muzyce. Święty Mikołaj obdarował nas prezentami, a od nas otrzymał koszulki na listy. Na pożegnanie zrobiliśmy jeszcze pamiątkowe zdjęcia i Św. Mikołaj poszedł do grupy III i IV (Zające i Sowy). Mamy nadzieję, że odwiedzi nas znowu w przyszłym roku.

W środę 6 grudnia zawitał do naszej przedszkolnej Zerówki w towarzystwie swojego pomocnika – anioła, wyjątkowy gość, na którego czekaliśmy cały rok – Święty Mikołaj biskup. Powitaliśmy go piosenką i wierszami. Św. Mikołaj obdarował prezentami wszystkie dzieci i panie. Każde dziecko mogło zrobić sobie ze św. Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Dzieci wręczyły św. Mikołajowi własnoręcznie przygotowany upominek – książeczkę Opowieść o św. Mikołaju. Pomocnik Świętego – anioł – również otrzymał od dzieci upominek – brokatowego aniołka. Spotkanie ze św. Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości.