Warsztaty biblijne z Jasiem Pociechą

W miesiącu październiku miały miejsce warsztaty z Jasiem Pociechą. Były one poświęcone najpiękniejszej z kobiet; Najświętszej Maryi Pannie, której serce, jako jedyne z ludzi, pozostało czyste i niepokalane.

       Dzieci za pomocą inscenizacji mogły przenieść się do Portugalii, w miejsce fatimskich objawień. Sceneria, muzyka i słowo tworzyły nastrój podniosłej chwili; spotkania dzieci fatimskich z Matką Bożą, która prosiła o codzienny różaniec. 

       Na spotkaniu pojawił się również święty  Jan Paweł II wdzięczny Matce Bożej Fatimskiej za ocalenie życia.      Procesja z figurą Pani Fatimskiej, którą dziewczynki obsypywały kwiatami była naszą prośbą o dar pokoju dla Ukrainy i całego świata.

       I my dorośli nie zawiedźmy  Pani Różańcowej; codziennie odmawiajmy w rodzinie różaniec, aby świat lepszy był i w miłości żył. Ave Maria!