Być dobrym jak chleb

W piątek, 21 października dzieci z grup Biedronek, Wiewiórek i Zajączków uczestniczyły w warsztatach pieczenia chleba. Termin był nieprzypadkowy- w ten sposób nawiązaliśmy do obchodzonego 16 października Dnia Chleba i podsumowaliśmy całotygodniowe działania związane z realizacją tematu „Co z czego otrzymujemy?”, a przy okazji wykonaliśmy kolejne zadanie projektowe w ramach projekty „Piękna nasza Polska cała”. Warsztaty były wyjątkowe, także z racji wyjątkowego piekarza- odwiedził nas Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka (czyli p. Lucyna z gr.Biedronek :)). Omówiliśmy wszystkie potrzebne składniki, była możliwość powąchania drożdży (niektórzy nawet twierdzili że ładnie pachną) i oczywiście zbadania konsystencji ciasta chlebowego. A że ciasto trzeba było długo wyrabiać, to nie mogło przy tym zabraknąć śpiewu że „Mało nas do pieczenia chleba”.  Gdy już wszystko upiekło się i wystudziło, na podwieczorek wszyscy mogli spróbować świeżutkiego chleba, który znikał z talerzy jak ciepłe bułeczki.

Dziękujemy Pani Lucynie za super warsztaty i czekamy na kolejne!!!!