Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

W dniu 12 października 2023 r. grupa „0” – Sowy wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Wycieczka była prezentem dla dzieci z okazji Uroczystości Pasowania na zerówkowicza. Podczas pobytu w CNK dzieci z radością i entuzjazmem uczestniczyły w przeróżnych eksperymentach i samodzielnie poznawały tajniki świata nauki. Każde dziecko mogło szerzej zgłębiać temat, który je interesował. Niektóre dzieci zainteresował wszechświat oraz cykliczność pór roku, innych doświadczenia z polem elektromagnetycznym lub strumieniem powietrza. Dzieci mogły również lepiej poznać ciało człowieka oraz różnorodne zjawiska przyrodnicze. Eksperymentowały też ze światłami i kolorem, a nawet wysokością dźwięków. Na zakończenie przedszkolaki miały okazję osobiście zobaczyć Mikołaja Kopernika, porozmawiać z nim, aby dowiedzieć się więcej o tym wybitnym astronomie. Dzieci wróciły z wycieczki szczęśliwe i podekscytowane. Cieszymy się, że pobyt był dla nich bardzo interesujący i zainspirował je do kolejnych odwiedzin tego wspaniałego miejsca.