Bal ze Świętymi

26 października 2023 w naszym przedszkolu odbył się Bal ze Świętymi. Tego dnia wszystkie przedszkolaki i wychowawczynie wcieliły się w postacie świętych patronów, m.in. Św. Franciszka, Św. Klary, Maryi, św. Elżbiety i wielu innych. Bal poprowadził wodzirej w stroju św. Józefa. Wspólna zabawa była okazją do poznania kim byli nasi święci patronowie, czym się zajmowali i co sprawiło, że ich życie było tak wyjątkowe i święte. Dzieci dowiedziały się, że każdy z nas może być święty, i że wcale nie potrzeba do tego żadnych wielkich, bohaterskich czynów. Ważne by w codziennym życiu i zwykłych sprawach kierować się miłością do siebie, innych i Pana Jezusa. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki o tematyce religijnej oraz wielbiły Boga poprzez śpiew i taniec. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły w parach, kołach i korowodach. Pląsały radośnie i z zaangażowaniem, brały udział w konkursach sprawnościowych i tanecznych. Nie zabrakło znanych i lubianych utworów: „Bóg łączy nas”,  „Święty uśmiechnięty”, „Gdy Jezus woła”, „Bóg jest tu”.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę, a rodzicom za przygotowanie dla swych pociech strojów i atrybutów kojarzących się ze świętymi.