Wycieczka do Malowanej Zagrody

17.06.2024 r. dzieci z grupy II (Wiewiórki) odwiedziły Malowaną Zagrodę w Kawęczynie. To bardzo piękne miejsce, gdzie w otoczeniu przyrody można poznać historię „Od ziarenka do bochenka” oraz wiele dawnych zwyczajów związanych z życiem na wsi. W programie naszego pobytu było wiele atrakcji: staropolskie powitanie przez gospodarza ubranego w strój ludowy, słodki poczęstunek w gospodzie (drożdżówka i herbata), zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, zajęcia w piekarni z pokazem przygotowania chleba do wypieku oraz degustacja upieczonego w piecu chleba, przejażdżka po okolicy zadaszonym wozem traperskim, spacer przez las z zagrodą danieli, zwiedzanie młyna wodnego połączonego ze starą szkołą, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni.

Na zakończenie  był smaczny poczęstunek pod zadaszoną wiatą: kiełbaski z grilla, ketchup, pieczywo, a potem zabawy na boisku i placu zabaw oraz zabawa w sali tanecznej. Wróciliśmy do przedszkola szczęśliwi i pełni wrażeń. To był dla nas dzień radości i odpoczynku w urokliwym miejscu przy pięknej słonecznej pogodzie.