Wycieczka do Muzeum Sportu i Turystyki

Po zimowej przerwie, w środę 9 marca br. nasza grupa „Sów” znów wyruszyła, by poznawać świat. Po przejechaniu kilkunastu przystanków autobusem i przejściu całkiem sporego odcinak do budynku Muzeum Sportu i Turystyki, uczestniczyliśmy w niezwykle interesującej lekcji pt. „Wspaniały świat sportów zimowych”. Poznaliśmy zabytkowe sprzęty sportowe – narty, buty, wiązania oraz sanki, łyżwy. Dowiedzieliśmy się, ile wysiłku i naprawdę mistrzowskich umiejętności wymagało jeżdżenie na stoku jeszcze kilkadziesiąt lat temu – gdy za narty starczały deski przywiązane do butów sznurkiem, a o orczykach to można było pomarzyć… Podobnie rzecz miała się z saneczkarstwem czy jazdą na łyżwach. Następnie przeszliśmy do sali wypełnionej medalami naszych olimpijczyków – naprawdę: imponująca ściana chwały!

Pod koniec oprowadzająca nas pracownica muzeum sprawdziła, ile udało nam się zapamiętać z zajęć. Wynik był godny złotych, srebrnych i brązowych medali naszych olimpijczyków. Rozwiązaliśmy wszystkie zagadki i zapamiętaliśmy każdą nazwę obejrzanych eksponatów!

W muzeum, oprócz ciekawych ekspozycji, najbardziej podobała nam się architektura budynku, a zwłaszcza szklane podłogi (dwa piętra w dół!) i przezroczyste windy. Nie zabrakło też stałego punktu programu – czyli rozpakowania i zjedzenia zawartości plecaków. A na koniec powrót autobusem, prosto na pyszny obiad do naszego przedszkola. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjścia.