Świętowanie ze Świętym Józefem

Dzień Świętego Józefa- patrona naszego przedszkola, tak jak w minionym roku, był bardzo uroczyście obchodzony. Do wspólnego świętowania przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu poprzez modlitwę, różnego rodzaju zajęcia o świętym Józefie, dowiadując się przy tym wielu ciekawostek z jego życia. Imię świętego Józefa w ostatnich dniach było odmieniane przez wszystkie przypadki, a o Józefie mogliśmy słuchać wierszy i opowiadań, śpiewać piosenki i tworzyć prace plastyczne. Jednym słowem- o świętym Józefie wiemy już chyba wszystko co możliwe. W przedszkolu została też zorganizowana wystawa „Święty Józef- Patron mojej rodziny”, na którą prace przygotowały dzieci wraz z rodzicami. Wystawę można obejrzeć w korytarzu na parterze.

Najważniejszymi momentami była jednak Msza Święta razem z rodzicami, w której uczestniczyliśmy w sali gimnastycznej naszego przedszkola. W środę, 16 marca modliły się maluchy i starszaki, a tydzień później- średniaki i zerówka. W piątek 18 marca, dzień przed imieninami Świętego Józefa zerówkowicze zaprezentowali nam także piękne przedstawienie obrazujące historię życia świętego Józefa. To przedstawienie mogli obejrzeć rodzice zerówkowiczów i zaproszeni goście z organu prowadzącego przedszkole. Skoro świętowanie to nie mogło się także obyć bez prezentów, które święty Józef przygotował dla wszystkich dzieci.