Wyjazd do stolarni

We wtorek 4 czerwca cieszyliśmy się wyjazdem, z okazji Dnia Dziecka, do stolarni w Michałowicach. Tam na miejscu dzieci poznały pana Waldemara-stolarza, który wprowadził je w pracę i dzieło stolarskie dawniej i dziś. Była to doskonała okazja do przybliżenia sobie codziennej pracy patrona naszego przedszkola św. Józefa. Fascynujące narzędzia pracy i wyroby z drewna wywołały dużo radości i uśmiechu. Zaś spotkanie z panią Małgosią, która eksponowała i przekazywała dzieciom ciekawostki ze świata stworzeń leśnych, uwrażliwiały nas wszystkich na uroki, ale i niebezpieczeństwa, jakie mogą nas spotkać w lesie. Ostatnim etapem spotkania była twórcza i samodzielna praca polegająca na wykonaniu ptaka latającego bezszelestnie.