Zawód: górnik

W ramach poznawania zawodów naszych rodziców, dzieci z grupy Wiewiórek spotkały się w piątek, 10 marca, z górnikiem. Już sam mundur górniczy zrobił na wszystkich ogromne wrażenie, a co dopiero opowieści o tym co i jak wydobywa się z ziemi i jak to później trzeba przetworzyć. W ramach górniczych ciekawostek- na cześć Świętej Barbary, patronki górników, mundur każdego górnika ma 29 guzików, a kolor pióropusza przy czako- górniczej czapce jest uzależniony od rodzaju pracy wykonywanej przez górnika. Dzieci miały też wyjątkową okazję, aby obejrzeć bardzo ciekawą prezentację o tym, jak kropelka ropy naftowej wędruje pod ziemią i jak jest wydobywana na zewnątrz. A na koniec każdy z nas mógł się poczuć jak inżynier górnictwa, bo dostaliśmy czako z białymi pióropuszami.

Dziękujemy panu Damianowi za wizytę i bardzo ciekawe opowieści i czekamy na kolejne spotkanie!