Słoniątko

W czwartek 2 marca br. Biedronki i Wiewiórki uczestniczyły w warsztatach teatralnych. Po sprawnie zjedzonym śniadaniu i 30-minutowym przejeździe autokarem przybyliśmy na miejsce. Zaczęliśmy od krótkiej modlitwy w pobliskim kościele, a potem przeszliśmy do budynku Domu Kultury „Orion”.

W pierwszej części warsztatów dobrze nam znani aktorzy Teatru „Bajka” pokazali nam przedstawienie „Słoniątko”. Przy pomocy rozmaitych lalek oraz kunsztu aktorskiego dwójka artystów po porostu nas oczarowała. Śmialiśmy się i wzruszaliśmy, oglądając przygody słoniątka, które poznawało afrykańską dżunglę i żyjące w niej zwierzęta. Dowiedzieliśmy się również, skąd się wzięły trąby u słoni, po co żyrafie tak długa szyja oraz kto straszy przy wodopoju.

Potem aktorzy opowiedzieli nam o rozmaitych rodzajach lalek użytych w przedstawieniu. Poznaliśmy m.in. pacynki, planszety i kukiełki. Trzecim punktem programu był słodki poczęstunek.

Najedzeni i zadowoleni, przystąpiliśmy do czwartej części warsztatów. Tym razem pani Magda uczyła nas, jak zrobić samemu teatr. Kij od szczotki, prześcieradło i latarka oraz nieograniczona wyobraźnia. Dłoń, która staje się psem, zającem czy wężem, krasnoludki i olbrzymy, damy i rycerze, ucinane głowy, które natychmiast odrastają…. wiele, wiele innych. Wspólna zabawa znakomicie odciągająca od wszechobecnych ekranów. Każdy mógł wejść na scenę i spróbować swych sił aktorskich.

Długo i mocno biliśmy brawa. Bardzo nam się podobało. A po powrocie do przedszkola rysowaliśmy swoje wrażenia. To była wspaniała przygoda!